23
نوامبر

پنجره آلومینیوم بهتر است یا upvc

امروزه متریال گوناگونی برای ساخت انواع پنجره در بازار موجود است که به طور کلی می توان گفت پنجره آلومینیوم جزو یکی از بهترین و پرکاربردترین آن ها می باشد. اگر چه بسیاری از افراد فکر می‌کنند پنجره یو پی وی سی نسبت به پنجره های آلومینیوم کارایی بیشتری دارد اما می توان گفت اشتباهاتی هم در این تفکر وجود دارد. ما نیز سعی کرده ایم در ادامه مقاله تفاوت این دو پنجره را با یکدیگر بررسی کنیم.

دوام پنجره آلومینیوم بهتر است یا upvc؟

در حال حاضر مشاهده می شود که انواع مختلفی در و پنجره در بازار موجود است که افراد می ‌توانند متناسب با سلیقه شخصی خود و نیازی که دارند نوعی از این در و پنجره ها را انتخاب کنند. از دهه ۸۰ به بعد یو وینیل کلراید بدون پلاستیک که به اختصار upvc خوانده می‌شود به عنوان چارچوب پنجره ها محبوبیتی زیاد به دست آورده است. به طوری که این مواد بسیار بادوام است و در برابر پوسیدگی مقاومت زیادی از خود نشان می دهد و می توان گفت حدود ۲۰ تا ۳۰ سال طول می‌کشد تا این پنجره ها فرسوده شود. اما جالب است بدانید پنجره آلومینیوم بسیار بادوام تر از upvc  بوده به طوری که می تواند تا ۴۵ سال دوام بیاورد و از آنجایی که آلومینیوم برخلاف فلزات دیگر زنگ نمی زند پس استفاده از آن در هر شرایط آب و هوایی می تواند مناسب باشد. اگرچه تا سالهای پیش یو پی وی سی بسیار طرفدار داشت اما امروزه مشاهده می شود پنجره های آلومینیومی نیز در بازار با رونق خرید و فروش زیادی همراه هستند.

پنجره آلومینیوم

بهره وری پنجره های آلومینیوم

اگر شما هم قصد انتخاب پنجره مناسب برای منزل مسکونی، ساختمان اداری یا هر فضای دیگری را دارید به طور حتم در ابتدا می خواهید در خصوص تفاوت پنجره های upvc و پنجره آلومینیوم اطلاعاتی به دست آورید. علاوه بر آنچه گفته شد یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید بهره‌وری انرژی پنجره های آلومینیومی در مقابل پنجره های upvc می باشد. در گذشته یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت upvc راندمان حرارتی آن بوده است به طوری که باید بدانید آلومینیوم ماده بسیار هدایت کننده بوده و می‌ تواند به راحتی گرما و برودت را از خود عبور دهد. اما در چند دهه گذشته فناوری راه زیادی را طی کرده و مشاهده می شود پنجره های آلومینیومی که از انتقال بیش از حد گرما جلوگیری می کند روانه بازار شده است و می تواند گزینه ای بسیار مناسب به نظر برسد.

پنجره آلومینیوم

قیمت این دو پنجره چه تفاوت هایی دارد؟

یکی دیگر از مواردی که افراد در هنگام انتخاب پنجره upvc و آلومینیوم به آن توجه می‌کنند، قیمت این پنجره ها است توجه داشته باشید به طور کلی پنجره های آلومینیومی گرانتر از upvc هستند زیرا مواد اولیه و فرآیند تولید آن پرهزینه تر است. البته اگر توجه کرده باشید همانطور که گفتیم پنجره های آلومینیوم کمتر از  upvc تخریب می شود با این حال در بلند مدت می تواند برای شما راه حلی ارزان تر باشد. از طرفی توجه داشته باشید پنجره های آلومینیومی که امروز در بازار موجود است سبک براق و جدید داشته که بیشتر از upvc برای ملک ارزش دارد و موجب می‌شود سرمایه گذاری ارزشمندی با انتخاب این پنجره ها داشته باشید.

پنجره آلومینیوم

زیبایی پنجره آلومینیومی

اگرچه پنجره های upvc در طرح ها و رنگ های مختلف قابل تولید است اما لازم است بدانید همان طور که گفته شد امروز پنجره های آلومینیوم در نوع براق و جذابی روانه بازار شده که می‌توان گفت در سال‌ های اخیر یکی از مهمترین دلایل افزایش محبوبیت پنجره آلومینیومی، سبک براق آن است. از طرفی با وجود اینکه چارچوب پنجره آلومینیومی بسیار باریک تر از upvc می باشد ظاهری تمیز و کوچک به خانه های امروزی داده و موجب جذابیت دو چندان آن می شود.

پنجره آلومینیوم

تفاوت امنیت و عایق صدا بودن این پنجره ها

به طور کلی می توان گفت پنجره های آلومینیومی و  upvc بسیار با دوام هستند و نسبت به پنجره های چوبی ایمنی زیادی دارند. همچنین در خصوص عایق بودن این پنجره ها لازم است بدانید اگر چه upvc  عایق بهتری است اما این به آن معنا نیست که پنجره های آلومینیومی عایق صدا نیستند. بلکه می‌ توان گفت upvc در جلوگیری از صداهای مزاحم می تواند عملکرد نسبتا بهتری داشته باشد. اما این امر در صورتی است که عایق صدا بودن نه تنها به قاب پنجره بستگی چندانی ندارد بلکه به لعاب شیشه نیز مرتبط است. با این حال شما می توانید با انتخاب شیشه مناسب برای پنجره های آلومینیوم از آلودگی صدا جلوگیری کنید.