07
دسامبر

پنجره آلومینیومی دوجداره، انواع و مزایا

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آلومینیوم، مشاهده می شود که امروزه محصولات مختلف آلومینیومی از جمله پنجره آلومینیومی دوجداره در بازار بسیار پرطرفدار است.  این نوع پنجره دارای رنگ نقره ای بوده، وزن بسیار کمی دارد و خاصیت شکل پذیری مهم ترین ویژگی در آن خواهد بود. همچنین لازم است بدانید این نوع پنجره ویژگی های دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پنجره آلومینیومی دوجداره

پنجره آلومینیومی جزو آن دسته از پنجره هایی است که از گذشته تاکنون در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌ گرفته، اما امروزه با وجود اینکه شیشه های دوجداره پا به عرصه گذاشته اند مشاهده می شود که انواع پنجره آلومینیومی دوجداره نیز تولید می شود که استفاده از آن فواید و مزایای بسیاری دارد. در گذشته پنجره های آلومینیومی با استفاده از میلگرد های به هم متصل می شدند و با این حال امکان دوجداره شدن برای آن وجود نداشت. اما با گذشت زمان در و پنجره های آلومینیومی دوجداره وارد بازار شدند و محبوبیت بسیاری در میان خریداران پیدا کردند.

پنجره آلومینیومی دوجداره

انواع پنجره آلومینیومی

به طور کلی می ‌توان گفت از ابتدای تولید در و پنجره های آلومینیومی، تغییرات مهمی در تولید این محصولات به وجود آمده است. همان طور که گفته شد در ابتدا پنجره های آلومینیوم ساده متداول بود که به دلیل عایق نبودن و استحکام کم، کارایی چندانی نداشتند. اما پس از مدتی پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک که نوع جدید این محصول می باشد در بازار ارائه شد و ضعف نوع ساده این محصول را کاملا پوشش داد. یکی دیگر از انواع پنجره های آلومینیومی دوجداره پنجره هایی است که با استفاده از چوب و آلومینیوم ساخته شده اند. به طوری که لایه داخلی آن از جنس چوب و لایه بیرونی از جنس آلومینیوم می باشد و می توان گفت این نوع پروفیل یک پروفیل ترکیبی است که بیشتر جهت زیبا سازی در ساخت و سازها از آن استفاده می شود.

پنجره آلومینیومی دوجداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره آلومینیومی

به طور کلی استفاده از پنجره آلومینیومی دوجداره دارای مزایای زیادی است. به طوری که باید بدانید پنجره های آلومینیومی از استحکام بالایی برخوردار هستند و به دلیل ظرافت و زیبایی خاصی که دارند، می توان آن را در تمامی مکان ها نصب کرد. از نظر سازه ای نیز این متریال بسیار بادوام می باشد، وزن بسیار کمی داشته و نصب آن بسیار آسان و سریع خواهد بود. از طرفی دیگر لازم است بدانید این پنجره ها در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید شده و افراد می‌ توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود هر یک از انواع  آن را انتخاب کنند. با وجود این که قابلیت نصب شیشه های یک جداره، دوجداره و حتی سه جداره بروی پروفیل آلومینیوم وجود دارد پس استفاده از این نوع پنجره ها روز به روز بیشتر می شود. امنیت بالا و غیرقابل اشتعال بودن نیز از دیگر مزایای پنجره های آلومینیومی می باشد.

پنجره آلومینیومی دوجداره

پنجره آلومینیومی عایق صوتی و حرارت

یکی از مهم ترین مزایای پنجره های آلومینیومی دوجداره که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، عایق بودن آن ها در برابر گرما و حرارت می باشد. توجه داشته باشید اگرچه آلومینیوم، محصولی است که به راحتی حرارت و گرما را از خود عبور می دهد. اما برای ساخت پنجره آلومینیومی دوجداره عایق حرارت از ترمال بریک استفاده شده که اضافه کردن این ماده به فریم پنجره موجب بالا رفتن افزایش عایق پنجره می شود. با این وجود اگر شما از این نوع پنجره آلومینیومی استفاده کنید به راحتی می توانید از تبادل انرژی اتاق و فضای بیرون جلوگیری کنید. از طرفی دیگر این پنجره ها در جلوگیری از عبور آلودگی صدا کاربرد بسیاری دارند و به عنوان یک عایق صوتی در مکان های پر سر و صدا مورد استفاده قرار می گیرند.

پنجره آلومینیومی دوجداره

قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره

نکته مهمی که در خصوص خرید پنجره آلومینیومی دوجداره وجود دارد بررسی قیمت این محصول در بازار می باشد. توجه داشته باشید به طور کلی نمی توان برای این پنجره ها قیمتی اعلام کرد، زیرا ابعاد مورد نظر و تعداد بازشو در قیمت این کالا تاثیر چشمگیری دارد. اما اگر بخواهید قبل از خرید و نصب این پنجره ها قیمتش را ارزیابی کنید، می توانید با فروشندگان با تجربه در این زمینه ارتباط برقرار کرده و پس از اعلام دقیق اندازه ها، قیمت مصوب را دریافت کنید. توجه داشته باشید علاوه بر اینکه امکان نصب پنجره دوجداره آلومینیومی در تمامی مکان ها وجود دارد، افرادی که قصد تعویض و نوسازی پنجره های قدیمی را نیز دارند؛ می توانند برای ساختمان های بازسازی شده نیز از این نوع پنجره استفاده کنند و فضایی زیبا و آرام را در محیط خانه یا محل کار خود فراهم کنند.