نورپردازی های مدرن

شما می توانید با استفاده هوشمندانه از نور در طراحی دکوراسیون داخلی، فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش دهید. برای این منظور کافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و کنج های محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه می کند. حال آنکه به عنوان مثال اگر در نورپردازی یک اتاق نشیمن تنها به منبع نورزایی برای روشن کردن منطقه ای کوچک در محدوده مبلمان بسنده کنیم، دامنه دید افراد محدود شده و در نتیجه فضا حتی کوچکتر از آنچه هست به نظر می آید. یکی از چالشهایی که معماری امروز با آن سرو کار دارد طرح این سوال میباشد که حضور نور و بخصوص نور طبیعی در معماری می تواند معنایی فراتر از روشنایی داشته باشد و آیا دستیابی به الگوی صحیحی از بکارگیری نور امکان پذیر است؟

عموما در مبحث نورپردازی المانهای متفاوتی در نظر گرفته میشود که در طراحی نور نقش پررنگی دارد به طور خلاصه میتوان گفت :

1) منطقه جغرافیایی ­: سردسیر، گرمسیر، ساحلی (باهردو مورد) ، کوهستانی، جنگلی و….

2) معماری نمای سازه : بسته به نوع طراحی نمای سازه (مدرن ، سنتی، تلفیقی، ترکیبی) نورپردازی خاص پیشنهاد میشود.

3) متریال مصرفی در نما : مصالح مورد استفاده در نما (سنگ، چوب، ورق کامپوزیت، نمای خشک،….) نوع نورپردازی را متفاوت مینماید.

4) کاربرد سازه (مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی، آموزشی، خدماتی،…..): بسته به نوع کاربری سازه در طراحی و استفاده از نورهای متفاوت المانهای متفاوتی در نظر گرفته میشود .

5) ارتفاع و عرض سازه : بسته به حجم یا ارتفاع سازه باید از انواع مختلف نور و طیفهای خاص استفاده شود .

6) فضای سبز پیرامون، سنگی، بتونی ….. نیز در طراحی نور نقش مهمی دارد .

7) فضاهای متفاوت در یک سازه مسکونی، تجاری، اداری و….(مثل اتاق پذیرایی ، آشپزخانه، مغازه ، محل کار ، کلاس درس، سالن اجتماعات، سالنهای جشن  ……) که به فراخور تنوع استفاده اقشار مختلف جامعه با مناسبتهای مختلف در طراحی و طیفهای نوری مورد استفاده حتما مورد توجه میباشد .

گروه مهندسین مشاور آمیتیس با استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت روشنایی،نورپردازی و با استفاده از متخصصین با تجربه و معماران خلاق سعی دارد بهترین گزینه های موجود را در معماری داخلی و خارجی و پروژه های مشتریان خود اعم از مسکونی، تجاری، صنعتی اجرا نماید.

شایان ذکر است که مجموعه آمیتیس توانایی ساختن اکسسوری های روشنایی خاص، لوکس و هوشمند را با هرنوع متریال بنا به سفارش مشتریان خود دارد.

هیچ رویایی ناممکن نیست !

تنها، تصور کن