14
دسامبر

معرفی انواع لوور آلومینیومی نما

به طور کلی می‌ توان گفت لوور آلومینیومی نما، نوع جدیدی از نورگیرها است که قابلیت ساخته شدن در اندازه های گوناگون و به صورت عمودی یا افقی را دارد. این لوورها از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کنند اما به گونه ای تعبیه می‌ شوند که به راحتی هوا را از خود عبور داده و از طرفی با عبور غیر مستقیم نور خورشید فضا را روشن می کنند. علاوه بر این موارد، لوور آلومینیومی نما، مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

لوور آلومینیومی نما چیست؟

لوور آلومینیومی نما، نوعی نورگیر است که در حال حاضر در ساختمان ‌های مختلف از جمله ورزشگاه ها، مدارس، ساختمان های مسکونی و همچنین اداری مورد استفاده قرار می گیرند و علاوه بر زیباسازی فضا، در تعدیل نورهای شدید خورشید نقش موثری دارند. به طوری که به راحتی با استفاده از این لوورها می توان نور و دمای متعادل مورد نیاز را در محیط فراهم کرد. در این نورگیرهای آلومینیومی از آلیاژ ۶.۶۳ استفاده می شود که با این حال مقاومت بسیار بالایی در برابر بادها دارند. یعنی در بحرانی ترین حالت حتی در برابر باد های بیش از ۱۵۰ کیلومتر هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نمی شود.

لوور آلومینیومی نما

مزایای استفاده از نورگیرهای آلومینیومی

یکی از مهمترین دلایل استفاده از لوور آلومینیومی نما، جلوگیری از برخورد مستقیم تابش نور خورشید در ساختمان می باشد. به طوری که این لوورها به صورت زاویه دار ساخته شده و می توانند کارایی زیادی داشته باشد. توجه داشته باشید این لوورها می توانند در پایین آوردن هزینه های حرارتی و برودتی برای ساختمان ها نیز بسیار موثر باشند. همچنین لوور آلومینیومی برای نما به عنوان یک سیستم قابل اتکا جهت تهویه هوای مطبوع به شمار می رود. اگر چه می توان این نوگیرها را از متریال های دیگری همچون آهن، استیل یا مس ساخت؛ اما به دلیل اینکه پروفیل های آلومینیومی هزینه کم و وزن پایینی دارند، امروزه برای ساخت لوور و نورگیر بسیار رایج و پرطرفدار می باشند. همچنین علاوه بر آنچه در خصوص مزایای نورگیر آلومینیومی نما گفته شد باید بدانید که استفاده از این لوورها موجب می ‌شود تا شما بتوانید نمای زیبایی را برای ساختمان خود طراحی کنید. از طرفی با وجود اینکه فلز آلومینیوم به مراقبت چندانی نیاز ندارد، زنگ نمی زند و در برابر خوردگی نیز مقاوم است، در هر شرایط آب و هوایی می توان از آن استفاده کرد.

لوور آلومینیومی نما

مهمترین ویژگی های لوور آلومینیومی نما

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از مهمترین مزیت های استفاده از لوور آلومینیومی نما، انعطاف پذیری بالای آن می باشد. زیرا آلومینیوم، فلزی است که دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و با این حال می توان این لوورها را در هر شکل و اندازه ای که مشتری بخواهد، تهیه نمود. با این وجود باید بدانید که به طور کلی شکل دادن آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات بسیار آسان تر می باشد. وزن بسیار کم و مناسب آلومینیوم نیز موجب شده است که نصب لوورهای آلومینیومی نما با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود.

لوور آلومینیومی نما

متداول ترین انواع لوور آلومینیومی برای نما

به طور کلی باید بدانید انواع لوور نما متعدد است که یکی از پرکاربردترین آنها، لوور دوکی آلومینیوم می باشد. این نوع لوور از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل ساخته شده و به دلیل ظرافتی که دارد می توان آن را برای زیباتر کردن نمای ساختمان استفاده کرد. توجه داشته باشید قطر این لوور ها حدود ۱۰۰ میلیمتر تا ۴۰۰ میلیمتر می باشد. نوع دیگر لوور آلومینیوم، لوورهایی به شکل z هستند که از ورق های آلومینیومی با ضخامت های مختلف تولید می شوند. این ورق ها با عملیات برشکاری و خم کاری به اشکال مختلفی درآمده که بیشترین کاربرد آن در پوشاندن قسمت‌ هایی از نما می باشد که نباید دیده شود. لوور مکعبی دیگر نوع لوور آلومینیومی بوده که ابعاد مختلفی دارد و ساختار کلی آن از فلز آلومینیوم می باشد.

لوور آلومینیومی نما

لوور آلومینیومی ثابت و متحرک

اگر قصد سفارش ساخت لوور آلومینیومی نما را دارید و می خواهید از این نورگیرهای مدرن برای نمای ساختمان خود استفاده کنید؛ لازم است بدانید از نظر کاربرد این لوورها به دو دسته لوور ثابت آلومینیومی و لوور متحرک تقسیم می شود که نوع ثابت آن به دلیل سادگی و اقتصادی بودنش طرفداران بسیاری دارد و به دلیل نصب راحتش، بر روی نماهای شیشه‌ ای، ورق کامپوزیت و غیره استفاده می شود. نوع متحرک آن نیز به گونه ای بوده که با کمک کنترل از راه دور به مشتری در کنترل هر چه بهتر نور و هوا کمک می نماید.