اصول طراحی دکوراسیون داخلی
02
نوامبر

قوانین و اصول طراحی دکوراسیون داخلی

رعایت اصول طراحی دکوراسیون داخلی برای پیاده کردن دکوراسیون داخلی بسیار جذاب و زیبا بسیار الزامی بوده و یک طراح بایستی به طور کامل اطلاعاتی در این خصوص و اصول اجرای طراحی داخلی به دست آورده باشد.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون و طراحی داخلی از جمله پروژه هایی می باشد که در سال های اخیر بسیار مدنظر و توجه افراد جوامع مختلف قرار گرفته است که در این میان میان به دکوراسیون داخلی منزل و اداره، شرکت ها، طلافروشی ها و غیره اشاره نمود که هر یک از این موارد ذکر شده نیازمند اصول طراحی دکوراسیون داخلی خاص و ویژه ای می باشند که طراح و دیزاینر بایستی از این اصول و قوانین اطلاعت دقیق و به روزی داشته باشد. دکوراسیون و طراحی استفاده شده در فضاهای داخلی احساس آرامش و نشاطی را ایجاد خواهد تنها در صورتی که با رعایت اصول و قواعد مربوط تمامی آیتم ها را با تناسب اجرا نمود.

طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل کلی دارای اصول اولیه ای می باشد برای مثال طراح در فضاهای کوچک باید از نور کمرنگ و رنگ های روشنی استفاده کند رنگ سفید در دکوراسیون فضاهای کوچک سبب بزرگ به نظر رسیدن فضا خواهد شد. همچنین استفاده از لوازم چوبی در دکوراسیون منازل واقع در مناطق جنگلی تناسب و هماهنگی بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد. در ادامه مطالبی در خصوص اصول طراحی دکوراسیون داخلی ارائه خواهیم کرد لطفا با ما همراه باشید.

اصول طراحی دکوراسیون داخلیچگونه با کمترین هزینه دکوراسیون منزل را انجام دهید؟

دکوراسیون منزل یکی از کاربردی ترین شاخه های طراحی داخلی بوده و طراح بایستی در این نوع پروژه ها به بهترین شکل ممکن فعالیت داشته باشد در طراحی فضای داخلی منزل بایستی از کمترین فضا بهترین بهره را برد و با استفاده از رنگ های مختلف فضاسازی کرد. در تغییر دکوراسیون داخلی یا همان بازسازی داخلی برای به دست آوردن بهترین حتما نیاز نیست که از متریال های بسیار گران قیمت و باارزشی استفاده نمود در برخی از موارد با ایجاد هورمونی هماهنگ بین رنگ آمیزی ها، کفپوش، مبلمان، عناصر تزئینی و دیگر متریال ها از قیمت بسیار ارزان و پایین استفاده کرده و زیباترین و جذاب ترین فضای داخلی را خلق و به وجود آورید.

اصول طراحی دکوراسیون داخلیرنگها در طراحی داخلی، اصول طراحی دکوراسیون داخلی

طراح بایستی قبل از اقدام به اجرای پروژه ای ابتدا در خصوص اصول طراحی داخلی پروژه در دست اطلاعاتی کافی به دست آورده و به گام های محکم و دقیق در این زمینه طی کنید از جمله قوانین طراحی دکوراسیون داخلی می توان به رنگها در طراحی داخلی اشاره نمود. رنگ و متریال از جمله ویژگی های اصلی دنیای امروزی ما بوده و می توان گفت در فرآیند تکاملی انسان رنگ ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی در هر فضایی متفاوت بوده و باید یک طراح داخلی با در اختیار داشتن خلاقیت هنری کافی بهترین و زیباترین ترکیب رنگ را در فضاهای مختلف ایجاد کند.

اصول طراحی دکوراسیون داخلیالگوها در طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل در عصر جدید برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری سعی بر آن دارند تا بهترین و به روز ترین طراحی داخلی را انتخاب و در منزل خو پیاده کنند که برای این امر بایستی یک طراح و دیزاینر مجرب و آگاه از اصول طراحی دکوراسیون داخلی را انتخاب نمود. الگوها نقش بسیار زیادی روی ظاهر و طراحی اتاق ها دارد برای مثال الگوی ظریف گل ها در دکوراسیون اتاق ها احساس طراوت را به افراد می بخشد در حالی که الگوی گل های بزرگ احساس یک فای رسمی را به فرد القاء می کند. از این رو انتخاب الگوهای درست و مناسب در فضاهای داخلی منزل ار اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و طراح با اتکا به علم و خلاقیت خود می تواند بهترین گزینه را در دکوراسیون داخلی منزل فرد اجرا و پیاده کند.

اصول طراحی دکوراسیون داخلیمقیاس و تناسب در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی مقیاس و تناسب، نقش بسیار مهمی داشته و می توان گفت تفکیک این دو از یکدیگر در طراحی داخلی بسیار سخت می باشد. منظور از تناسب، مقایسه متریال های استفاده شده در طراحی داخلی با یکدیگر از نظر اندازه و کیفیت است در حالی که منظور از مقیاس برای وزن بصری یک متریال یا اشیاء در دکوراسیون داخلی مورد استفاده واقع می شود. طراح مجرب و کاربلد بایستی از مبلمان های همرنگ، هم فرم و از لوازم تزئینی در یک وزن استفاده کند در غیر این صورت اصول طراحی دکوراسیون داخلی به درستی رعایت نکرده است و در نهایت کار، نتیجه مثبتی به دست نخواهد رسید.