طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می­دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است.

طراحی داخلی (Interior Design) که به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده، بهینه­ سازی فضاهای داخلی ساختمان ­ها به منظور انجام فعالیت ­های روزمره یعنی زندگی و کار است بخش اعظم عمر ما در فضای داخلی بناها سپری می­شود. این فضاها محیطی را ایجاد می­کنند که پاسخگوی نیازهای اساسی ما نظیر نیاز به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیت­های ما در آن صورت می­گیرد.

بر این اساس هدف طراحی داخلی، بهبود و عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است.

 همچنین آنچه به یک بنا روح می­بخشد، فضای داخلی آن است.بنابراین می­توان گفت تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت­های ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می­دهد.

فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلاً قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.

طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می­دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است. از این رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه های اعیانی نیست طراحی داخلی می­تواند برای کل جامعه و طبقات کم ­درآمد هم مفید باشد.

اگر قناعت را اصل اساسی امروز جامعه بدانیم و قصد داشته باشیم امکان زندگی راحت را در فضای ۴۰ یا ۶۰ متری آپارتمان ها فراهم کنیم،طراحی داخلی یک ضرورت گریزناپذیر خواهد بود.

شرکت آمیتیس با درک وفهم ماهیت فضا به طراحی و دکوراسیون داخلی با رویکرد داشتن فضایی بیشتر و مفیدتر میپردازند. آمیتیس  با استفاده از دانش و تجربه خود در طراحی داخلی و معماری در مواجهه با قسمتی از فضا که  حتی شکلی نا متعارف و ناقص دارد کمک می کند تا شما بهترین و هوشمندانه ترین تصمیم را بگیرید.

آمیتیس درنهایت با دانستن مفاهیم اصولی دکوراسیون از قبیل مقیاس و تناسب، برای رسیدن شما به معماری و طراحی داخلی ایده آل خود کمک می کند.

هیچ رویایی ناممکن نیست!

تنها، تصورکن

برچسبها