کاربرد آجر
09
نوامبر

توضیحاتی در مورد کاربرد آجر در معماری و طراحی داخلی

کاربرد آجر در معماری و طراحی داخلی ساختمان امری انکار ناپذیر می باشد و شما می توانید با توجه به نوع آجر مورد علاقه خود، یکی از بهترین و بی نظیرترین آن را انتخاب کرده و در ساخت و ساز ساختمان خود مورد استفاده قرار دهید.

آجر

آیا شما نیز به دنبال استفاده از آجر در معماری و طراحی ساختمان خود هستید؟ آیا می دانید که آجر دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ از شما دعوت می شود تا ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را به دست بیاورید.

آجر یکی از قدیمی ترین و مقاوم ترین مصالح استفاده شده در صنعت ساخت و ساز می باشد به طوری که در تمام کشورهای جهان استفاده از آجر در ساختمان سازی از رایج ترین مصالح بوده و امروزه شما می توانید استفاده از آجر را در طراحی و دیزاین داخلی ساختمان نیز مشاهده کنید. استفاده از آجر در ساخت و ساز بوی زندگی و طبیعت را از خود برجای خواهد گذاشت و این مصالح بی نظیر از زمان های بسیار دور در معماری سنتی کشورمان نقش داشته است. از اولین آجر های استفاده شده در بناهای باستانی، می توان به آجرهای رسی اشاره کرد که این آجرها قدمت چند هزارساله داشته و بی شک هنوز هم از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند. از مهمترین نمونه های بناهای تاریخی آجری می توان به مسجد جامع اصفهان، زیگورات چغازنبیل، رباط شرف و ایوان مدائن اشاره داشت. امروزه نیز بسیاری از مهندسین استفاده از آجر را در اولویت های خود قرار می دهند و از کاربرد آجر نهایت استفاده و بهره مندی را دارند.

کاربرد آجرویژگی های آجر

یکی از مهمترین و اصلی ترین عللی که سبب شده است تا آجر از کاربرد و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار باشد، ویژگی های بی نظیر و بی مانند این مصالح ساختمانی می باشد. افزایش کاربرد روز افزون آجر سبب شده است تا بسیاری از مردم در میان ده ها متریال مختلف ساختمانی، به سمت آجر روی بیاورند. از مهمترین ویژگی های آجر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         مقاوم در برابر رطوبت

–         مقاوم در برابر آتش

–         سازگاری به شرایط آب و هوایی متنوع

–         داشتن کمترین ضایعات

–         مصرف انرژی کمتر برای تولید آن

–         داشتن قیمت بسیار مناسب

–         مقاوم در برابر طوفان

–         زیبایی بسیار منحصر به فرد

–         عایق صوتی

شما نیز می توانید با توجه به ویژگی های ذکر شده، از این مصالح ساختمانی در ساخت و ساز خود استفاده لازم را داشته باشید بی شک همین ویژگی های بی نظیر آجر سبب شده است تا شاهد فراوانی کاربرد آجر در بسیاری از ساخت و سازها باشیم.

کاربرد آجرکاربرد آجر

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که کاربرد آجر در بخش های مختلف ساخت و ساز افزایش یافته است و شما می توانید امروزه از انواع بسیار مختلف آجر در مکان ها مختلف ساختمان خود استفاده داشته باشید. امروزه استفاده از آجر فقط در ساخت دیواره های یک ساختمان خلاصه نمی شود بلکه مهندسین و معماران با استفاده از آجر های مختلف، از این مصالح ساختمانی در معماری، طراحی داخلی و نمای بیرونی ساختمان نیز بهره مند شده و باشکوه ترین طراحی ها و دکوراسیون ها را به ارمغان می آورند. بی شک استفاده از آجر در ساختمان هزینه های ساخت و ساز را نیز کاهش خواهد داد. اگر شما قصد دارید تا یکی از متفاوت ترین طراحی ها را در ساختمان خود پیاده کنید می توانید از کاربرد آجر بهره مند شده و یکی از چشمگیرترین ساختمان ها را طراحی نمایید.

کاربرد آجرکاربرد آجر در معماری

ویژگی های شیمیایی و فیزیکی آجر سبب شده است که بسیاری از افراد استفاده از آن را در اولویت های معماری ساختمان خود، قرار دهند و همین امر نیز سبب افزایش کاربرد آجر در معماری شده است. ماندگاری طولانی و بازیافت بسیار سریع و آسان آجر از بهترین و جالب ترین خصوصیات استفاده از این مصالح در ساخت و ساز به شمار می آید. شما نیز می توانید برای یک معماری بسیار مقاوم و بی نظیر از آجر و انواع آن استفاده کنید.

کاربرد آجرآجر در طراحی داخلی

امروزه با امکان رنگ آمیزی، شاهد افزایش کاربرد آجر در طراحی داخلی ساختمان مواجه هستیم به طوری که در قسمت های مختلف ساختمان از آجر جهت تزیین و ساخت متریال های مورد نظر استفاده شده است. استفاده از آجر در فضای داخلی ساختمان حس بسیار آرام و سنتی را به دنبال خواهد داشت که امروزه این متریال از مهمترین و محبوب ترین متریال های مورد استفاده نیز می باشد.

کاربرد آجر