سبک ساحلی
15
مارس

تفاوت سبک ساحلی با مدیترانه ای

دکوراسیون سبک ساحلی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک های اجرایی در سالهای اخیر می باشد در نظر داشته باشید که دکوراسیون ساحلی با دکوراسیون مدیترانه ای تفاوت هایی را دارا بوده و هریک در انواع رنگ بندی ها با استفاده از المان های مختلف اجرا می شوند.

سبک ساحلی

در عصر جدید دکوراسیون و طراحی داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و افراد همواره به دنبال طراحی های لوکس و مدرن برای خانه و محل کار خود می باشند. همانطور که می دانید دریا، ساحل و آب همواره با امید و آرامش همراه می باشد که امروزه دیزاین های حرفه ای با استفاده از دکوراسیون سبک ساحلی عناصری از دریا و ساحل را در یک فضا به کار برده و از این طریق آرامش وصف نشدنی به محیط مذکور منتقل می کنند. طراحی به سبک ساحلی با توجه به ناحیه های مختلف در انواع مختلفی با استفاده از عناصر مختلفی قابل اجرا می باشد به گونه ای می توان گفت این سبک طراحی در کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی تفاوت هایی تفاوت هایی را دارا می باشد.

از جمله انواع مختلف سبک ساحلی می توان به مواردی چون سبک ساحلی آمریکایی، جزایر گرمسیری، مدیترانه ای اشاره نمود. در نظر داشته باشید که هریک از انواع این سبک در ویژگی های متنوع با استفاده از عناصری جداگانه با توجه به ناحیه مربوط اجرا و طراحی می شوند. در حالت کلی دکوراسیون داخلی به این سبک کاملا آزاد می باشد و افراد می توانند با توجه به سلیقه و پسند خود از المان ها و قطعات مختلفی که نمادی از دریا و اقیانوس و طبیعت می باشند را در طراحی و دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند.

سبک ساحلیدکوراسیون داخلی سبک مدیترانه ای

در دکوراسیون مدیترانه ای از رنگ های مختلفی با عناصر طبیعی در تزئینات وسایل استفاده می شود این سبک طراحی داخلی از قرن های بسیار دور و دراز در دکوراسیون داخلی استفاده شده است که بسیاری از طراحان و دیزاینرها بر این باور هستند که این سبک به کشور یونان تعلق دارد در حالی که یونان تنها بخشی از اروپا نمی باشد که تنها به اجرای این سبک بی نظیر شهرت یافته است.

دکوراسیون مدیترانه در حال حاضر در بسیاری از کشورهای اروپایی چون فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و غیره به وفور مورد انتخاب و اجرا قرار می گیرد. برای اینکه بتوان نتیجه بسیار جذاب و شگفت انگیز از این سبک طراحی به دست آورد باید اجرای آن را به دست طراحان و دیزاینرهای مجرب و حرفه ای در این سبک بسپارید همچنین از دیگر نکاتی که در این خصوص می توان ذکر کرد این است که سبک مدیترانه ای با دکوراسیون ساحلی تفاوت های قابل مشاهده را دارا بوده و هریک با بهره مندی از المان های مختلف در رنگ بندی های متنوع اجرا می شوند.

سبک ساحلیتفاوت سبک ساحلی با مدیترانه ای

اگر بخواهیم در خصوص تفاوت سبک ساحلی با مدیترانه ای صحبت کنیم باید گفت در دکوراسیون داخلی مدیترانه ای از رنگ های موجود در طبیعت الهام می گیرند به گونه ای سه دسته از رنگ های جذاب و گرم، رنگ های جیغ و رنگ های سرد و خالی استفاده می کنند. همچنین از موارد مهم که نقش اساسی را دارند می توان به بافت دیوارها اشاره مرد که بایستی در طیف ظریف و بافت های درشت استفاده نمود.

در این سبک طراحی مبلمان انتخاب شده باید در ابعاد بزرگ با پایه های مستحکم با روکش چرمی یا نقش دار را انتخاب کرد و نورپردازی مناسب و ایده آل در سبک مدیترانه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در حالی که در دکوراسیون ساحلی از رنگ های روشن و خنثی استفاده می کنند و رنگ اصلی فضا، رنگ سفید بوده و در کنار آن از رنگ های آبی روشن، زمرد کبود، فیروزه ای و مرجانی استفاده می کنند.

سبک ساحلیاهمیت طراحی داخلی به سبک زیبای ساحلی

همانطور که اجرای سبک زیبای ساحلی بر سادگی و آرامش تاکید دارد اما بسیار لوکس و مدرن به نظر می رسد. مجموعه طراحی داخلی ساحلی با چشم اندازهای بی نظیر با رنگ بندی زیبایی که دارد منزل شما را به محیطی بسیار گرم و پر از آرامش تبدیل می کند. اهمیت طراحی داخلی در علم روانپزشکی به صورت عمیق قابل لمس و مشاهده می باشد که حضور افراد با روحیه ضعیف و ناآرامی های روحی در چنین سبک طراحی می تواند در بهبود و رسیدن به آرامش خیال وی بسیار موثر باشد.

سبک ساحلینکاتی در خصوص دکوراسیون ساحلی

در اجرای دکوراسیون ساحلی باید به جزئیات و تمامی نکات این سبک توجه داشته باشیم و دچار اشتباه بین این سبک با دکوراسیون مدیترانه ای نشویم برای این منظور پیشنهاد می کنیم ابتدا پروژه های اجرایی در دکوراسیون ساحلی را مورد مشاهده قرار داده و تفاوت های بین این دو سبک را به خوبی شناسایی کنید.