"پنجره دو جداره"
07
اکتبر

تاثیر قاب پنجره دو جداره در ساختمان سازی

امروزه پنجره دو جداره به یکی از پرکاربردترین موارد مورد استفاده در ساختمان سازی مبدل شده است. نحوه ساخت این نوع از پنجره ها، با نمونه های معمولی پنجره تفاوت زیادی دارد. این تفاوت در ساخت، سبب ایجاد ویژگی هایی در قاب پنجره های دوجداره شده است که مشتریان زیادی را برای خرید به سوی خود جلب می نماید. در ادامه به معرفی هر چه بهتر پنجره دوجداره و تاثیرات آن می پردازیم.

پنجره دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره در واقع یک نمونه از پنجره های ساختمانی است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. جنس قاب و بدنه این نوع از پنجره ها اغلب از عایق های حرارتی تشکیل شده است. برای مثال پنجره upvc نمونه ای از پنجره های دو جداره است. اما تفاوت عمده این نوع از پنجره ها با نمونه های معمولی آن در چیست؟

پنجره دو جداره در واقع از 2 سری شیشه مجزا تشکیل شده است که به موازات یکدیگر بر روی یک قاب قرار گرفته اند. بین این 2 شیشه فاصله ای وجود دارد که توسط دستگاه های مخصوص، این فاصله از هوا تخلیه شده و خلا کامل در آنها بوجود می آید. بنابراین می توان گفت که هر نوع ضربه و یا شکستگی جزئی، می تواند سبب از بین رفتن این خلا گردد.

"پنجره دو جداره"ویژگی های پنجره دو جداره

پنجره ساختمان را می توان تنها مکان برای ورود نور خورشید به داخل منزل دانست. از این رو می توان گفت که پنجره ها به نوعی در نورپردازی منزل نقش مهمی را ایفا می کنند. پنجره زیبا می تواند نمای بیرونی و داخلی منزل را تا حد زیادی جذاب و دیدنی نماید. پنجره دو جداره اغلب دارای رنگ سفید می باشد. این امر سبب تطابق این پنجره ها با انواع نماهای ساختمانی و متریال های مختلف بکار رفته در آنها می شود.

وجود 2 شیشه موازی در این نوع از پنجره ها سبب عدم نفوذ هرگونه گرد و غبار به داخل منزل می شود. پنجره های دو جداره مرغوب اغلب عمر بیشتری دارند و در اثر شرایط مختلف محیطی، دچار فرسودگی نمی شوند.

"پنجره دو جداره"مزایای استفاده از پنجره های دو جداره

پنجره های دوجداره به دلیل نحوه ساخت منحصر به فرد و وجود خلا بین شیشه ها، عایق حرارت هستند و مانع از انتقال گرما و یا سرما بین دو محیط می شوند. این امر می تواند مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش دهد. همچنین پنجره های دو جداره، به عنوان یک عایق صوتی نیز به شمار می روند. در نتیجه استفاده از این محصولات در سازه هایی که در مناطق شلوغ و پر سر و صدا قرار دارند، می تواند راهکاری ساده تلقی شود.

عدم نفوذ آب در هنگام بارندگی و گرد و غبار در هنگام طوفان، یکی دیگر از مزایای نصب پنجره های دوجداره است. این امر تاثیر مستقیمی در پاکیزگی منزل و حفظ کیفیت رنگ آمیزی دیوارها دارد. کاهش هزینه های مصرف سوخت و ترمیم دکوراسیون منزل، از دیگر مزیت های این پنجره های پرکاربرد است. قاب پنجره دو جداره دارای مواد خود رنگ است، در نتیجه نیاز به رنگ آمیزی و سرویس های سالیانه ندارد.

استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای پنجره های دوجداره است. این پنجره ها همچنین زیبایی زیادی را در عین سادگی به نمای ساختمان هدیه می کنند. عدم اشتعال پذیری این محصولات سبب کاهش بروز خطراتی نظیر آتش سوزی می شود. باز و بسته شدن متنوع این محصولات یکی دیگر از مزایای این پنجره ها می باشد.

"پنجره دو جداره"قیمت پنجره های دوجداره

ویژگی های زیادی تعیین کننده قیمت نهایی پنجره های دو جداره می باشند. برای مثال یک پنجره دوجداره دارای قاب مخصوصی است که اغلب از سه جنس چوب، upvc و آلومینیوم ساخته می شود. هر یک از این قاب ها دارای قیمت مخصوص به خود می باشند. ابعاد پنجره نیز بر اساس نیاز مشتری تعیین می شود که این امر نیز بر قیمت نهایی محصول تاثیرگذار خواهد بود.

خرید انواع پنجره های دو جداره

برای خرید انواع پنجره های دوجداره، دو روش وجود دارد. در روش اول باید به فروشگاه های عرضه این محصول در هر شهر مراجعه نمود و بر اساس نیاز خود، این محصول را خریداری کرد. اما در روش دوم می توان به فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده این محصول مراجعه کرد و سفارش پنجره های دو جداره در ابعاد دلخواه را ثبت نمود.

در روش دوم می توان با صرف هزینه کمتر و بدون اتلاف زمان، محصول مورد نظر را در محل تحویل گرفت. خرید اینترنتی این محصول می تواند تنوع انتخاب بیشتری را برای مشتریان در پی داشته باشد.

"پنجره دو جداره"