دیزاین منزل سبک مدیترانه ای
08
مارس

برای دیزاین منزل سبک مدیترانه ای دیزاینر ها چه چیز را الگو قرار می دهند

دیزاین منزل سبک مدیترانه ای جز آن دسته از سبک های جذاب و مدرن می باشد که عنوان شاد ترین و جسورانه ترین دکوراسیون را نیز به خود اختصاص داده است. با استفاده از این نوع طراحی داخلی شما می توانید طبیعت زیبایی ساحلی را به منزل تان بیاورید. حال برای آشنایی بیشتر با این سبک طراحی بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

دیزاین منزل سبک مدیترانه ای

امروزه مشاهده می ‌شود که دکوراسیون داخلی خانه ها بر اساس سبک های متنوعی طراحی شده که این امر دقیقا متناسب با سلیقه های افراد اجرا می شود. از جمله مهمترین و پر کاربرد ترین سبک های دکوراسیون می‌ توان به سبک سوئدی، ژاپنی، مدرن، کلاسیک، سنتی، مینیمالیسم، روسیک و مدیترانه اشاره نمود. در اینجا لازم است بدانید سبک مدیترانه ای تلفیقی از بافت ها و رنگ های شاد بوده که شما در آن عناصر مربوط به دریا، خورشید و پوشش گیاهی خواهید دید. با این حال این سبک فضای صلح و آرامش بوده از این رو طرفداران زیادی دارد. به طور کلی باید بدانید در اروپای غربی و نزدیک به خاورمیانه در کشورهایی چون مصر، یونان، ایتالیا، ترکیه و دیگر کشورها استفاده از دیزاین سبک مدیترانه ای رواج دارد.

دیزاین منزل سبک مدیترانه ایویژگی های اصلی این سبک

به طور کلی می‌ توان گفت یکی از مهمترین موارد در طراحی و استفاده از طراحی منزل سبک مدیترانه ای به کار بردن رنگ هایی است که از طبیعت الهام گرفته شده باشد. توجه داشته باشید مبلمان دست ساز برای طراحی داخلی مدیترانه ‌ای بسیار مناسب بوده که در ساخت آن معمولاً از کاج خلیج استفاده می شود. برای رنگ مبلمان در این سبک معماری در کشورهایی چون ایتالیا از رنگ ‌های گرم چون قرمز، صورتی، کرم، زرد و آجری استفاده می شود. اما در کشوری چون یونان از سایه های سرد چون زمردی، آبی و سفید مورد استفاده قرار می گیرد.

با این حال باید بدانید مبلمان انتخاب شده برای این سبک یک دست از جنس چوب یا فلز چکش کاری شده گیرد. پرده های استفاده شده دیزاین منزل سبک مدیترانه ای بهتر است با رنگ های ملایم و روشن انتخاب شود؛ معمولاً رنگ‌های سفید و کرم می تواند برای پرده مناسب باشد. در طراحی به سبک مدیترانه ‌ای افراد می توانند متناسب با سلیقه شان از درب و پنجره با اشکال های مختلفی استفاده کرده به طوری که درب و پنجره قوس دار جزوه ایده آل ترین گزینه ها برای طراحی منازل به این سبک می باشد

دیزاین منزل سبک مدیترانه اینشیمن و اتاق خواب ها به سبک مدیترانه ای

یکی از قسمت های مهم در هر خانه اتاق خواب ها می باشد حال اگر شما در دیزاین منزل سبک مدیترانه ای بخواهید دکوراسیون اتاق خواب ها را نیز به صورت مدیترانه انتخاب کنید، باید در این اتاق خواب از اقلام مهم چون تخت، کمد لباس و عسلی استفاده کرده و تنوع رنگی در آن دیده شود. لازم است اتاق خواب های به این سبک همچنین دارای فرش های رنگی و پتو و ملافه های همرنگ پرده باشد.

قسمت دیگر مهم خانه اتاق نشیمن بوده که اگر بخواهید آن را به سبک مدیترانه ‌ای در بیاورید باید دقت کنید که این اتاق برای اوقات فراغت و دوره همی های خانوادگی بوده که با وجود این که در بیشتر مواقع جلسات برگزار شده در این اتاق به همراه غذا است می‌توان گفت میز اصلی ترین عنصر اتاق نشیمن به شمار می رود. در این سبک باید از صندلی ها و میز چوبی استفاده کرده البته انتخاب مبلمان فرفورژه در سبک مدیترانه ای می تواند مناسب باشد.

دیزاین منزل سبک مدیترانه ایطراحی حمام و آشپزخانه به این سبک

در طراحی حمام دیزاین منزل سبک مدیترانه ای لازم است که دیوارهای حمام و سقف در سبک مدیترانه ای کاشی شود که برای این امر توصیه می‌شود از پوشش های مختلف با رنگ های متنوع استفاده شود. مثلاً می توانید دیوارها را با رنگ زرد و کف  را با کاشی های قرمز بپوشانید. تمامی لوله کشی و اتصالات باید در دیوار ها پنهان شود. برای فضای آشپزخانه نیز لازم است که کابینت ها مستقل و قفسه لیوان ها جداگانه انتخاب شود و از میز و صندلی آهنی سیاه و سفید و پرده های قدیمی و سبد و جعبه استفاده گردد.

دیزاین منزل سبک مدیترانه ایدیزاین منزل سبک مدیترانه ای برای چه اهمیت دارد؟

به طور کلی می توان گفت مهمترین اهمیت استفاده از دیزاین منزل سبک مدیترانه ای برای به نمایش گذاشتن آثار هنری دست ساز است. شما در این سبک معماری میتوانید بطری های سرامیکی، ظروف سفالی، ظروف پذیرایی چوبی حکاکی شده و غیره را در تزیین خانه به کار ببرید.