کابین آسانسور
23
فوریه

برای استفاده در کابین آسانسور آلومینیوم مناسب تر است یا سایر فلزات؟

کابین آسانسور از جنس های مختلفی تهیه شده است. بسیاری از کابین ها از جنس آلومینیوم و برخی دیگر از سایر فلزات نظیر استیل طلایی و استیل نقره و امثالهم طراحی شده است. کابین آسانسور اغلب با توجه به نوع ساختمان و میزان بودجه تعیین می شود. اما در کل اگر بخواهیم نوع کابین آسانسور را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگوییم کابین های آلومینیومی مخصوص آسانسورهای خاص هستند. در برخی آسانسورها بهتر است با توجه به دکوراسیون ساختمان از استیل طلایی و امثالهم استفاده شود.

کابین آسانسور

کابین آسانسور در واقع همان اتاق کوچک با ظرفیت محدود است که افراد داخل آن می روند تزیینات داخلی آسانسور تاثیر به سزایی در روحیه افراد دارد. حال برای طراحی کابین آسانسور از فلزات مقاوم نظیر آلومینیوم و استیل و گاهی هم چوب و غیره استفاده می شود. جنس کابین ها اغلب متناسب با بودجه و دکوراسیون محیط تعیین می شود. کابین ها ممکن است با استفاده از پروفیل آلومینیومی طراحی شوند.

کابین آسانسور آلومینیومی

پروفیل های آلومینیومی صرفا به دلایلی چون مقاومت مناسب، زیبایی، هزینه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. کابین هایی که با استفاده از آلومینیوم طراحی می شوند برای دکوراسیون گزینه خوبی تلقی می شوند. با اینکه پروفیل های آلومینیومی حس لوکس بودن آسانسور را نمی رساند اما دارای جذابیت خاصی هستند و برای محیط های اداری و مکان های پر رفت و آمد گزینه مناسبی هستند. آلومینیوم در حین زیبایی از هزینه تعمیر و نگهداری کمتری برخوردار است. آسانسور آلومینیومی اغلب در مکان های عمومی استفاده می شود و با تزیینات کف و سقف می توان کابین فوق العاده زیبا با هزینه کمتر طراحی نمود. چنانچه در این مورد نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وب سایت سوالات خود را مطرح نمایید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

کابین آسانسورکابین آسانسور استیل طلایی

آسانسورهایی که کابین آنها از استیل طلایی استفاده شده است صرفا برای مکان های لوکس و با دکوراسیون متناسب با رنگ طلایی مناسب است. هزینه تهیه این نوع کابین با استیل طلایی کمی گرانتر بوده و از مقاومت نسبی برخوردار هستند. این نوع کابین ها برای مناطق غیر لوکس و با رفت و آمد بالا توصیه نمی شود. کابین استیل طلایی دارای تزیینات متفاوتی است. به طور مثال می توان از طرح های مختلف و طراحی سقف کاذب در کنار استیل استفاده نمود و یا از سنگ های تکه تکه برای کف در کنار استیل طلایی استفاده نمود که حس لوکس بودن را به راحتی القا می کند.

کابین آسانسوربرای استفاده در کابین آلومینیوم مناسب تر است یا سایر فلزات؟

پاسخ به این سوال به شرایط محیطی خاصی بستگی دارد. از جمله می توان به نوع آپارتمان، میزان بودجه، نوع نگهداری از آسانسور، نوع دکوراسیون اشاره نمود. کابین ها معمولا به گونه ای تزیین می شوند که در حین مقاومت بالا در برابر ضربه و خوردگی زیبایی خاصی داشته باشند و با دکوراسیون ساختمان سازگار باشند. اغلب افراد تزیینات آلومینیومی را برای کابین ها می پسندند. این موضوع به دو جهت زیبایی و مقاومت بسیار بالا و هزینه تعمیر و نگهداری پایین می باشد. به همین دلیل در مکان های مختلف اداری رسمی و تجاری از این نوع استفاده می شود.

فلزاتی چون استیل طلایی و استیل نقره ای صرفا در مکان هایی کاربرد دارند که لوکس و لاکچری هستند مانند رستوران های چند طبقه و ساختمان های لوکس. در این صورت این ورق های استیل مخصوص یک مکان خاص است و استفاده از آن در ساختمان های معمولی زیاد جالب نیست و بر هم زننده تعادل محیط می شود. از آن گذشته به دلیل هزینه تعمیر و نگهداری بیشتر استفاده از آن برای مکان های پر رفت و آمد و غیر لوکس توصیه نمی شود.

کابین آسانسورهزینه استفاده از آلومینیوم در کابین

هزینه استفاده از آلومینیوم در کابین آسانسور در مقایسه با سایر فلزات ارزانتر است و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری هم دارد. هزینه تهیه آلومینیوم نسبت به استیل طلایی طرحدار کمتر است. معمولا هزینه آن به 9.000.000 تومان می رسد به طوری که هزینه استیل طلایی در کل به 15.000.000 تومان می رسد. البته هزینه دکوراسیون داخلی آسانسور آلومینیومی به مواردی چون ظرفیت هم بستگی دارد. با توجه به اینکه برخی ساختمان ها به لحاظ لوکس بودن از فلزات با ارزش بیشتری استفاده می کنند هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری هم دارند. برخی از کابین ها برای تزیینات بهتر و زیباتر از تزیینات تلفیقی نظیر استفاده از پنل های صیقلی شده به همراه بدنه ای از آلومینیوم و یا سقف کاذب به همراه استیل طلایی استفاده می کنند. در هر دو صورت هزینه  متفاوت است.

کابین آسانسور