30
نوامبر

بازسازی خانه: لیست رایج ترین اشتباهات

بسیاری از افراد دوست دارند در مکانی زندگی کنند که دکوراسیونی جدید داشته و مدرن باشد. بنابراین گاهی اوقات به بهانه تعمیر و تغییر دکوراسیون، موضوع بازسازی خانه پیش می آید. اما متاسفانه در بعضی زمان ها بدون در نظر گرفتن بودجه و طرح اجرایی این نوسازی انجام می شود که می تواند این عدم برنامه ریزی و اشتباهات، تلفات مالی به دنبال داشته و موجب پایین آوردن کیفیت کار شود.  با توجه به اهمیت برنامه ریزی در امر بازسازی، در اینجا قصد داریم شما را با چندین اشتباه رایج در بازسازی و نوسازی خانه آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید.

مشخص نبودن دلیل بازسازی خانه

تعمیر و نوسازی خانه مقوله ای است که نباید عجولانه برایش تصمیم بگیرید. بلکه بهتر است از انجام این کار هدف مشخصی داشته باشید یعنی دقیقا تعیین شود که این تعمیر و نوسازی به چه منظوری قرار است انجام بگیرد. آیا تنها برای مقاومت سازی ساختمان است؟ یا تصمیم دارید دکوراسیون منزل را تغییر بدهید؟ به هر حال باید دلایل اصلی بازسازی قبل از اقدام به هر کاری با بودجه مورد نظرتان در نظر گرفته شده و مورد ارزیابی قرار بگیرند. سپس برای تخریب و بازسازی ساختمان اقدام شود.

بازسازی خانه

اشتباه در برآورد هزینه ها

قبل از اینکه کار تغییر دکوراسیون و یا تعمیر قسمت هایی از ساختمان را شروع کنید، بهتر است فهرستی از مصالح های مورد نیاز و متریال های گوناگون را تهیه کنید و در مورد سایر هزینه ها و تعمیر زیر کارها با طراحان و معماران ساختمان، مشورت های لازم را انجام دهید. فراموش نکنید همیشه به هزینه های معین شده حدود ۲۰ درصد باید اضافه شود. زیرا در حین انجام بازسازی خانه ممکن است تاسیسات ساختمان، دچار مشکل شده و لازم باشد تا آنها را نیز تعویض و یا تعمیر کنید. نباید در زمان انجام کار وسوسه شوید  و طرح بازسازی را تغییر دهید، همچنین باید مطابق با توان مالی تان، کارها را طبق برنامه ریزی و از قبل تعیین شده پیش ببرید.

بازسازی خانه

مشورت نکردن با مهندسین اجرایی و معماران

از آنجایی که کار بازسازی خانه و مسئله نوسازی و تعمیرات ساختمان کار هر شخص عادی نیست. بنابراین قبل از هر اقدامی برای تهیه لیست مصالح و خرج کردها بهتر است با افراد باتجربه و کاردان در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید. زیرا هر گونه اشتباه در انتخاب نوع مصالح، نحوه به کارگیری آنها، روش خرید مصالح و بسیاری موارد دیگر می تواند به هزینه های پروژه بیفزاید و فرآیند انجام کار را برایتان گرانتر کند.

بازسازی خانه

بستن قرارداد بدون در نظر گرفتن جزئیات

بهتر است قبل از بستن قرارداد با معماران و مجریان نوسازی و بازسازی ساختمان، نمونه کارهای آنها را ببینید و با شیوه عملکردشان آشنا شوید. زیرا در مواقعی که معماران و مهندسین اجرایی در انجام کار خود مهارت کافی را نداشته باشند، ضمن نامناسب بودن کار، می توانند کارفرما را با ضررهای مالی و جانی بسیاری رو به رو سازند. پس به شما پیشنهاد می کنیم قبل از بستن قرارداد و تعیین دستمزدها بهتر است با کم و کیف عملکرد مجریان طرح نیز به خوبی آشنا شوید.

بازسازی خانه

اجرای سلیقه های شخصی در نوسازی خانه

اگر در تغییرات دکوراسیون منزل از سلیقه های شخصی و  همچنین مصالح منحصربفرد و خاصی استفاده کنید، از آنجایی که این گونه طرح ها با سلیقه عموم مردم مغایرت دارد و معمولا مورد پسند همه نیست، ممکن است پس از گذشت مدتی خسته کننده و دمده باشد. در این صورت دوباره لازم است تا با صرف هزینه های بیشتر، طرح عوض شده و دوباره کار بازسازی منزل انجام بگیرد. از طرفی نیز در هنگام فروش خانه ممکن است مالک نتواند به آسانی برای خانه خود مشتری پیدا کند و همین امر برایش مشکل ساز شود. از این رو بهتر است در انتخاب مصالح برای بازسازی خانه، سلیقه عموم را نیز تا حدی در نظر گرفته و در دکوراسیون داخلی منزلتان، بهترین گزینه های انتخابی را بکار ببرید.

توصیه های مهم قبل از بازسازی خانه

قبل از اقدام به بازسازی خانه فراموش نکنید که مشورت با معمار و مهندسین اجرایی امری ضروری به حساب می آید. در انتخاب مصالح نیز علاوه بر زیبایی، کیفیت و دوام آن را در نظر داشته باشید. مثلا پارکت ها اگر چه مصالحی لوکس و مدرن هستند اما دوام چندانی ندارند و طی گذشت زمان، زیبایی خود را از دست می دهند. قبل از کار نوسازی خانه و تغییر دکوراسیون، حتما یک طرح کلی از برنامه های اجرایی در اختیار داشته و برای آن مجوز کار تهیه کنید. همچنین از مجریان طرح بخواهید تا قبل از هر گونه عملی، شما را در این زمینه راهنمایی کنند.