28
دسامبر

انواع مواد و مصالح مدرن برای استفاده در نماسازی زیبا

طراحی بیرونی ساختمان و استفاده از مصالح مدرن بخش مهمی از ساختمان سازی به حساب می آید زیرا انتخاب نوع مصالح برای زیبا سازی ساختمان می تواند چارچوب دیگر اجزای ساختمان را تحت تاثیر خود قرار دهد، از طرفی انتخاب مصالح جدید و به روز این قابلیت را دارد تا شهرها جلوه زیباتری داشته باشند. اما فراموش نکنید که مصالح به کار رفته در نمای ساختمان باید با عملکرد ساختمان تناسب و هماهنگی داشته باشد و ضمن داشتن زیبایی در اولین گام دوام و مقاومت بالایی را از خود نشان دهد. امروزه مصالح لوکسی در بازار وجود دارد که توانسته اند جایگزین مناسبی برای سرامیک ها، آجرها و همچنین سنگ ها با ابعاد گوناگون باشند.

بهترین مصالح مدرن برای نماسازی ساختمان

یکی از مهمترین شاخصه هایی که باعث زیبا سازی ساختمان و بهتر شدن نمای ظاهری شهرها می شود انتخاب انواع مواد و مصالح مدرن برای استفاده در نماسازی ساختمان ها می باشد. در واقع باید عناصر مهمی مانند بازشوهای در، عایق بودن ساختمان در برابر سرما و گرما و همچنین صوت، ابعاد و رنگ مصالح، در نظر داشتن شرایط آب و هوایی، عمودی بودن و یا افقی بودن سازه و بسیاری موارد دیگر را در خرید مصالح جدید مورد بررسی قرار دهید.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام انتخاب مصالح جدید باید در نظر گرفته شود نوع کاربرد ساختمان و همچنین میزان وسعت ساختمان می باشد یعنی برای نماسازی مجتمع ها که در سطح بالایی قرار دارند بهتر است مصالحی به کار گرفته شود که ارزان تر و اجرای سریعتری دارند. پس در اینجا شما را با جدیدترین انواع مواد و مصالح برای استفاده در نماسازی زیبا آشنا می کنیم.

مصالح مدرن کامپوزیت یکی از بهترین مصالح مدرن

طی سال های اخیر نمای کامپوزیتی که از یک هسته پلی اتیلن و همچنین پوششی آلومینیمی تشکیل شده است، طرح های خلاقانه ای را در نماسازی ساختمان ها به وجود آورده و جزء با دوام ترین مصالح مدرن به حساب می آید. این نوع مصالح نماسازی به اشکال گوناگون برش داده شده و در برابر فرسایش بسیار مستحکم هستند، تنوع رنگ بالایی دارند و عایق حرارتی و همچنین عایق صوتی بسیار خوبی به شما می روند. در برابر ورود اشعه ماوراء بنفش به ساختمان مقاومت کرده و می تواند در قسمت های مختلف خصوصا ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار بگیرند.

مصالح مدرنایجاد نمای استرچ متال با مدرن ترین مصالح ساختمانی

استرچ متال یا همان اکسپندد متال نمونه ای از مصالح مدرن در نماسازی ساختمان است که در واقع از جنس استیل، آهن و یا آلومینیم، برنج و البته مس می باشد. استرچ متال به شکل شبکه های توری هستند که بر خلاف توری های سیم مفتولی به صورت یکپارچه به یکدیگر بافته شده اند و استحکام بسیار بالایی را از خود نشان می دهند. در واقع پانل های استرچ متال در ضخامت های متنوع و رنگ های سفارشی همراه با چشمه های مختلف از قبل آماده شده و تنها برای نصب به محل برپایی ساختمان ها حمل می شوند.

مصالح مدرنطراحی نمای بایرامیکس

در سال 1993 میلادی برای نخستین بار مصالح مدرنی با نام بایرامیکس در کشور ترکیه تولید و عرضه شد. این مصالح در واقع به صورت ملات استفاده می شود که در آن دانه های سنگ مرمر سرامیزه، سنگ های گرانیتی، رزین های طبیعی و همچنین رزین های مصنوعی در رنگ های فراوان به کار رفته است. بایرامیکس پس از اجرا و بعد از آنکه روی نمای بیرونی ساختمان خشک شد به صورت یک سنگ تزیینی درآمده که در برابر هر گونه سختی، تغییرات شیمیایی، شرایط جوی مقاومت بالایی دارد و در طی گذشت زمان از میزان پیوستگی ذرات و همچنین دوام رنگ بایرامیکس کاسته نخواهد شد. این محصول قابلیت شستشو داشته و به آسانی نگهداری می شود اما چنانچه به دلایل مختلف خرابی در آن ایجاد شود به راحتی قابل تعمیر می باشد.

مصالح مدرنزیباسازی نما با مونولیت

ترکیب شدن ذرات مرمر، سنگ گرانیت و کوارتز در رنگ های متنوع و کاملا طبیعی و رزین های مخصوص و همچنین مواد antiuv محصولی را به وجود آورده است با نام مونولیت که یک مصالح مدرن به شمار می آید. در واقع یکی از مشکلات نمای پروژه های بزرگ وقت گیر بودن و هزینه بر بودن نماهای آجری و نماهای سنگی می باشد به همین دلیل استفاده از مصالح جدیدی مانند مونولیت می تواند این مشکل را به آسانی حل کرده و از نظر هزینه همچنین زمان برای پیمانکاران بسیار با صرفه باشد. این محصول اجرای سریعی داشته و وزن سبکی دارد، ضخامت کمی داشته و به خوبی قابل انعطاف می باشد از طرفی عایق مناسب رطوبتی به حساب می آید و در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.