"رنگ طلایی در دکوراسیون"
30
سپتامبر

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون درخشان و جذاب

رنگ طلایی همان رنگ زرد می باشد که اضافه کردن درصد های گوناگون برق به آن موجب زیبایی و شیک شدن هر چه بیشتر این رنگ می شود. در صورتی که رنگ طلایی در دکوراسیون  را به درستی در فضای داخلی استفاده کنند، به فضای اتاق و منزل سک گرمای پر جلا و ملایم می بخشد که در زیباتر شدن فضای خانه تاثیر بسیار زیاد می گذارد.

استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون

امروزه رنگ طلایی کاربرد بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. این رنگ از گذشته تا کنون به عنوان یک رنگ لوکس و پر زرق و برق بوده که در فضاهای متجملانه و شاهانه از آن استفاده می شده است. اگر رنگ طلایی در دکوراسیون استفاده شود، موجب می شود که فضا شیک و موقر شود. البته باید دقت داشت که اضافه کردن رنگ طلایی در دکوراسیون باید طبق اصولی صورت گیرد. در این مقاله به نکات مهم برای رنگ طلایی در دکوراسیون و چگونگی اضافه کردن آن می پردازیم. اگر در اضافه کردن این رنگ تناسب به خوبی به کار نرود، فضا را آزاد دهنده می کند و موجب می شود که فضای خانه طلایی افراطی و برای شما دلزده شود.

استفاده از رنگ طلایی با حذف نور موضعی

یکی از نکات مهم در استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون این است که باید نور موضعی را حذف کرد. چون رنگ طلایی درخشش بسیاری در محیط دارد، بنابراین نیازی به استفاده از نور موضعی در فضا نیست. چون در این صورت جلوه رنگ طلایی را کاهش می دهد. در جاهایی که نور طبیعی است، نباید رنگ طلایی را استفاده کرد. چون اگر رنگ طلایی در معرض مستقیم نور باشد، درخشش آن باعث آزار رساندن به چشم می شود. اگر محیط تاریک است، رنگ طلایی برای دکوراسیون گزینه مناسبی است که باعث درخشان تر شدن محیط خواهد شد. زیرا در فضای تاریک رنگ طلایی بیشترین درخشش را خواهد داشت.

"رنگ طلایی در دکوراسیون"

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون سالن پذیرایی

در مقایسه با دیگر فضاهای خانه طراحی داخلی سالن پذیرایی دارای اهمیت بیشتری بوده و اگر از رنگ طلایی برای لین فضا استفاده شود، موجب مجلل تر شدن آن می شود. بهتر است برای دکوراسیون پذیرایی رنگ طلایی را به صورت ترکیبی استفاده کرد و برای آن می توان رنگ مشکی و آبی را به کار برد.

"رنگ طلایی در دکوراسیون"

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه

بهتر است رنگ طلایی برای آشپزخانه به میزان خیلی کم استفاده شود. می توان رنگ طلایی را به عنوان نوار در اطراف کابینت ها به کار برد یا برای سرامیک هایی که دوربین کابینت ها هستند، نوار رنگ طلایی استفاده کرذ. در صورتی که آشپزخانه شما دارای نور کافی و مناسبی نیست، به وسیله رنگ طلایی می توان فضا را زیباتر کرد. اگر می خواهید آشپزخانه شما با رنگ طلایی دارای روح باشد، رنگ طلایی مایل به زرد را می توانید برای دیوار زیر پنجره استفاده کنید. همچنین برای دیوارهای دیگر می توانید از رنگ کرم روشن استفاده کنید.

برای لوستر سقف آشپزخانه نیز می توان رنگ زرد و طلایی را به کار برد و پرده ها را به رنگ عسلی و عنابی انتخاب کرد. اگر می خواهید چیدمان آشپزخانه شما کامل تر شود برای اوپن آشپزخانه می توان گلدان سرامیکی با گل های مثلا قرمز استفاده کنید. در صورتی که سالن غذاخوری و آشپزخانه تاریک و بدون نور باشد برای طراحی دکوراسیون می توان رنگ طلایی را با ترکیب سفید استفاده کرد. با ترکیب کردن این رنگ ها می توان فضای آشپزخانه و اتاق غذاخوری را شیک و عالی کرد.

"رنگ طلایی در دکوراسیون"

نکات مهم برای استفاده کردن از رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی در سبک کلاسیک یک رنگ معروف است که موجب لوکس تر شدن فضا می شود. در سبک کلاسیک از این رنگ برای منبت ها، و ابزارهایی که چوبی یا برنز و پر نقش و نگار هستند کاربرد بسیار زیادی دارد. برای به کار بردن این رنگ باید نکات مهمی را در نظر گرفت، در اینجا برخی از این نکات را بررسی می کنیم. در کلاف مبلمان از رنگ طلایی استفاده می شود. برای قسمت هایی که دارای حجم کمی باشند رنگ طلایی را استفاده می کنند .

  در پارچه مبل برای حداکثر فضا رنگ هایی مانند آبی، سبز و خاکستری را به کار می برند. با استفاده از رنگ طلایی این رنگ موجب جلوه بخشیدن به فضا شده و آن را هر چه بیشتر دلپذیر کند. در سبک مدرن رنگ طلایی باعث می شود که این سبک تجملاتی شود. برای سبک مدرن رنگ طلایی را روی سطوح صاف استفاده می کنند. به عنوان مثال خانه ای که دارای سبک مدرن باشد، اگر یک دیوار آجری دارد، چند آجر آن بهتر است که طلایی باشند. یا روی دیوار آن یک قاب طلایی رنگ و ساده را نصب کرد.