سردر آلومینیومی
16
فوریه

آیا می توان از سردر آلومینیومی در ساختمان استفاده کرد

طراحی سردر ساختمان یکی از مواردی است که به نمای ظاهری ساختمان جلوه زیباتری می دهد. امروزه با اجرای طرح های مختلف در معماری مدرن، سردر آلومینیومی بیشتر از هر متریال دیگری در طراحی سردر مکان های عمومی خصوصا بیمارستان ها و تالارها مورد استقبال قرار گرفته است؛ زیرا این نوع مصالح ضمن داشتن وزن پایین می توانند در سرعت بالایی اجرا شده و دارای طرح و رنگ های مختلفی هستند. آلومینیوم کامپوزیت ها این توانایی را دارند در سردر آلومینیومی به شکل حجیم، شکاف دار و مدل های مختلفی با داشتن خاصیت ضد زنگ، ضد حریق بدون هیچ گونه ریزشی در اثر تغییرات جوی هوا بکار گرفته شوند.

طراحی سردر ساختمان

در ساختمان های مختلف مانند مسکونی، اداری، ساختمان های تجاری و همچنین دانشگاه ها، مکان هایی مانند مدارس و کارخانه ها و هر سازه بتنی دیگری می تواند برای جذاب شدن و زیباتر کردن دکوراسیون ساختمان در سردر درب ورودی ساختمان دارای یک طراحی سردر باشد. مسلما طراحی سردر می تواند زیبایی نمای خارجی و همچنین نمای داخلی و دکوراسیون ساختمان را بالا ببرد. اما  توجه داشته باشید که همیشه اجرای سردر، در ساختمان همراه با نمای سازه و طراحی قسمت های دیگر ساختمان انجام می شود و همین امر سبب می شود تا همان مصالحی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد برای اجرای سردر هم انتخاب شود و این خلاقیت بسته به طراح دارد که چه طرحی را برای سردر ساختمان شما طراحی و پیشنهاد دهد.

سردر آلومینیومیمصالح مورد استفاده برای طراحی سردر

همانطور که گفته شد لازم است تا در اجرای سردر از مصالحی استفاده شود که در نمای ساختمان به کار رفته است. بنابراین از آنجایی که امروزه در نماهای ساختمان از انواع سنگ ها و ترکیب آنها با متریال های دیگری مانند آجر، سرامیک و بسیاری مصالح دیگر استفاده می شود. پس سردرها در ساختمان های مسکونی اغلب از چنین مصالحی هستند. اما ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها، بانک ها، تالارهای پذیرایی و هر نوع ساختمان بزرگ دیگری که مکانی برای استفاده عموم مردم می باشد به منظور دوام بیشتر، زیباتر جلوه دادن ساختمان، عدم ریزش مصالح با گذشت زمان و تغییرات شرایط آب و هوایی، مقرون به صرفه بودن و بسیاری ویژگی های دیگر اغلب از آلومینیوم کامپوزیت ها برای نمای ساختمان و اجرای سردرها  استفاده می شود.

سردر آلومینیومی آلومینیوم کامپوزیت در طراحی سردر آلومینیومی

یکی دیگر از مصالحی که برای طراحی و اجرای سردرها مورد توجه قرار گرفته است، آلومینیوم کامپوزیت ها در نمونه های مختلفی می باشند. امروزه به دلیل مزیت های فراوانی که آلومینیوم به شکل ورق های کامپوزیت در ساخت پروژه های عمرانی از خود نشان داده است، بنابراین طراحان نمای ساختمان سعی کرده به دلیل مقاوم بودن، ضد فرسایش، ضد حریق بودن و همچنین وجود چنین متریال هایی در رنگ و طرح های مختلف و بسیاری ویژگی های منحصر به فرد دیگری این آلومینیوم کامپوزیت ها را در نمای بسیاری ساختمان های اداری، بیمارستان ها، فروشگاه ها و اکثر مغازه ها مورد استفاده قرار دهند. زیباتر اینکه این متریال را می توان در سردر آلومینیومی به کار گرفت و دکوراسیون و نمای ظاهری ساختمان ها را جذاب تر جلوه داد.

سردر آلومینیومینمونه های مختلف سردر آلومینیومی

ورق های آلومینیوم کامپوزیت که به عنوان سردر آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرند در مدل های آلومینیوم کامپوزیت پانل های نانو، پانل های رنگی در طیف های رنگی متنوع، پانل های ضد باکتری، آلومینیوم کامپوزیت با پوشش های خش دار، کامپوزیت پنل آلومینیوم با طرح های سنگ و طرح چوب و بسیاری نمونه های مختلف دیگر وجود دارند که بسته به نمای دیگر قسمت های ساختمان می توانند به طرح و شکل های مختلفی در سردر های ساختمان به کار برده شوند.

سردر آلومینیومیویژگی های سردرهای آلومینیومی

انتخاب سردر آلومینیومی در ساختمان های عمومی به دلیل داشتن وزن پایین و همچنین سرعت اجرای بالا می تواند بهترین گزینه باشد. اما معمولا این نوع متریال ها ویژگی های دیگری از خود نشان داده اند که توانسته مورد توجه طراحان نمای ساختمان قرار بگیرند. در عصر حاضر با روی کار آمدن معماری مدرن استفاده از صفحه های آلومینیومی در طراحی سردرهای ساختمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است که ترکیب شدن آنها در حجم های مختلف می تواند نمای بسیاری فوق العاده ای را به وجود آورد. بنابراین آلومینیوم کامپوزیت ها این توانایی را دارند تا با توجه به سلیقه طراح در اجرای سردر ها شکاف های زیبایی را داشته و با برش های مختلف حالت های مدرنی در طرح ایجاد کنند. این نوع مصالح ساختمانی می توانند با داشتن نورپردازی در سردر ساختمان ها جلوه بی نظیر تری را داشته باشند.